Projekty zahrad a sadových úprav

Při tvorbě našich projektů si vždy klademe za cíl, aby vznikl jedinečný, příjemný a dobře fungující zahradní prostor. Protože se jedná o místo, ve kterém byste se měli cítit dobře, je nejdůležitější znát všechna vaše přání a představy o budoucí zahradě. Klademe tedy velký důraz na konzultace s vámi a to ve všech fázích tvorby projektové dokumentace. Výsledkem je vznik funkčního a estetického celku, který plně respektuje místně-klimatické podmínky i okolí, do kterého je zasazen.

Každý řešený prostor je pro nás výzvou, a tak se s chutí pouštíme do tvorby nové zahrady i do úpravy zahrady stávající.

Navrhujeme zeleň všech měřítek od malých dvorků a atrií, přes střední a větší rodinné zahrady, sadové úpravy firemních areálů, městské parkové úpravy i zeleň větších územních celků (zeleň obcí, úpravy v krajině).

Kdy s projektováním zahrady začít…

Pokud to provozní podmínky dovolí, rádi se s prostorem pro vaši budoucí zahradu seznámíme již ve fázi výstavby domu a poradíme vám se stavebními úpravami v exteriéru, modelací terénu a zpevněnými plochami. Pokud budete mít zájem o návrh zahradního osvětlení či automatického závlahového systému, je dobré se tímto zabývat také již v této fázi, aby se později nemuselo zasahovat do hotové zahradní úpravy.

Jak probíhá spolupráce – tvorba projektu?

Abychom při tvorbě projektu vykročili správným směrem, je nezbytné se dobře seznámit s řešeným prostorem. První konzultace proto probíhá přímo u vás na pozemku. Po zpracovánípůdorysné koncepce následuje série několika dalších konzultací (většinou tři až čtyři) v naší projekční kanceláři, na kterých vám nejprve představíme zahradu v realistickém 3D zobrazení a dále společně projekt postupně doladíme do nejmenšího detailu – výběr konkrétních druhů a velikostí rostlin, výběr povrchových a stavebních materiálů. Tím naší spolupráci dovedeme ke zdárnému konci – předání hotové projektové dokumentace a v případě vašeho zájmu také domluva organizace následných realizačních prací vč. zpracování cenové nabídky.

Odborný autorský dozor při realizaci

Odborný projektant je přítomen při započetí realizace a zaštiťuje správný průběh všech realizačních prací. Konzultuje a řeší případné změny při realizaci. V době jeho nepřítomnosti na realizaci je k dispozici na telefonu viz níže.

Zpracování kompletní projektové dokumentace, cenové nabídky a odborný autorský dozor zajišťuje

Ing. Jiří Baroch – projektování zeleně
+420739416178
info@atelier-gw.cz
www.atelier-gw.cz